Fatura & Garanti Belgesi

Fatura & Garanti Belgesi

Faturam ne zaman gelir?

Faturanız için öncelikle hesabınızda kayıtlı e-posta adresinizi kontrol etmenizi öneririz.

Faturanız için öncelikle kargo kutusunun üstünü, içini ve ürün ambalajınızı kontrol etmelisiniz.

Tedarikçinin e-fatura mükellefi olması halinde; bu ürünlerin faturası, sipariş tarihinden itibaren yaklaşık 7 gün içerisinde e-posta ile gönderilebilir. Faturanızı görüntüleyebilmeniz için belirtilen sürenin dolması gerekmektedir. Süre bitiminde hesabınızda kayıtlı e-posta adresinizi kontrol edebilirsiniz.

Faturanız size ulaşmamış ise 'Hesabım - Siparişlerim' sayfasından ilgili siparişin içerisinde; İade Et bölümünden ilerleyerek Faturamı Kaybettim/Faturam Gelmedi sebebini seçerek faturanızı ayrıca talep edebilirsiniz. Talebinizi 'Siparişlerim – İade Talep Et' sayfasından takip edebilirsiniz.

Eğer e-fatura mükellefi olduğunuz firmanız üzerinden sipariş vermiş iseniz; faturanız, Gelir İdaresi Başkanlığı (GIB) sistemi üzerinden iletilir, kontrol edebilirsiniz.

Fatura bilgilerimde değişiklik yapabilir miyim?

Sipariş oluşturulduktan sonra fatura bilgilerinde değişiklik yapılamaz. Siparişlerinizle ilgili detayları 'Hesabım – Siparişlerim' menüsünden inceleyebilirsiniz. Eğer siparişiniz ya da ürününüz 'İşleme Alındı' statüsündeyse siparişinizi iptal edip fatura bilgilerinizi güncelleyerek yeniden sipariş verebilirsiniz. Ancak siparişiniz 'Hazırlanıyor' veya 'Kargoya verildi' statüsündeyse değişiklik yapılamaz.

Faturam ulaşmadı, ne yapabilirim? 

Sattim.com.tr'de sipariş verirken teslimat ve fatura adresi girmeniz istenir. Faturanın gönderileceği adres için teslimat adresinden farklı bir adres seçip seçmediğinizi kontrol edin. Eğer sorun adres seçiminden kaynaklanmıyorsa Ürün detay veya Siparişlerim sayfasındaki Mağazaya Soru Sor butonuna basarak mağazayla iletişime geçebilirsiniz. Hesabım menüsünü tıklayıp Canlı Destek uzmanından da yardım alabilirsiniz. 

Faturam veya satın aldığım ürünler koli dışında görünecek mi?

• Kargo paketinizin dışında sadece gönderen ve alıcı bilgileri yer alır.

 • Satın aldığınız ürünler veya faturanız kargo paketi dışından gözükmez.