Kullanım Şartları

Kullanım Şartları

“Sattim.com.tr” Kullanım Şartları

Lütfen Sattim.com.tr tarafından sunulan hizmetleri kullanmadan önce bu koşulları dikkatli bir şekilde okuyun. 


1.) Bu internet sitesine girmeniz/mobil uygulamayı kullanmanız (Bundan böyle her ikisi birlikte “Portal” olarak anılacaktır) veya Portal’daki herhangi bir bilgiyi kullanmanız aşağıdaki koşulları kabul ettiğiniz anlamına gelir.


2.) Sattim.com.tr Hizmetleri'ni kullanarak bu koşullarla bağlı olmayı kabul etmektesiniz.


3.) “Sattim.com.tr” Küresel Sattım Elektronik Ticaret ve Bilişim Hizmetleri Anonim Şirketi’nin tescilli markasıdır. Bu metinde Sattim.com.tr ibareleri şirketi ifade etmektedir.


4.) Portal, üçüncü taraf satıcıların ürünlerini Sattim.com.tr'de listelemelerine ve satmalarına izin vermektedir. Bu çerçevede Sattim.com.tr 6563 sayılı Kanun uyarınca aracı hizmet sağlayıcıdır.


5.) Sattim.com.tr işbu Portal’da mevcut her tür hizmet, ürün, siteyi kullanma koşulları ile sitede sunulan bilgileri önceden bir ihtara gerek olmaksızın değiştirme, Portal’ı yeniden organize etme, yayını durdurma hakkını saklı tutar. Değişiklikler Portal’da yayım anında yürürlüğe girer. Portal’ın kullanımı ya da Portal’a giriş ile bu değişiklikler de kabul edilmiş sayılır. 


6.) Sattim.com.tr, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti, silinme, kayıp, işlemin veya iletişimin gecikmesi, bilgisayar virüsü, iletişim hatası, hırsızlık, imha veya izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, değiştirilmesi veya kullanılması hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.


7.) Portal, Sattim.com.tr’nin kontrolü altında olmayan başka internet sitelerine bağlantı veya referans içerebilir. Sattim.com.tr, bu sitelerin içerikleri veya içerdikleri diğer bağlantılardan sorumlu değildir.


8.) Portal’ı kullanan tüm kullanıcılar yasal mevzuat hükümlerine riayet etmeyi ve bunları ihlal etmemeyi baştan kabul ve taahhüt eder. 


9.) Hiçbir kullanıcı Portal’ı kamu düzenini bozucu, genel ahlaka aykırı, başkalarını rahatsız ve taciz edici şekilde, yasalara aykırı bir amaç için, başkalarının fikri ve telif haklarına tecavüz edecek şekilde kullanamaz. Ayrıca hiçbir kullanıcı, başkalarının hizmetleri kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı faaliyet (spam, virus, truva atı, vb.) ve işlemlerde bulunamaz.


10.) Kullanıcılar, Portal üzerinde orantısız derecede büyük yüklemeler yaratacak ya da teknik işleyişe zarar verecek faaliyetlerde bulunmayacağını, Sattim.com.tr’nin önceden yazılı izni alınmaksızın Portal üzerinde otomatik program, robot, web crawler, örümcek, veri madenciliği ve veri taraması gibi yazılımlar veya sistemler kullanmayacağını ve bu şekilde Portal’dan herhangi bir içeriğin tamamının veya bir kısmının izinsiz kopyalanarak yayınlamayacağını ve kullanmayacağını kabul ve taahhüt eder.


11.) “www.sattim.com.tr” internet sitesi yazılımı, alan adı, tasarımı, “SATTIM” markası ve logosu ve bunlara ilişkin olarak Sattim.com.tr tarafından oluşturulan her türlü marka, tasarım, logo ve içerik Sattim.com.tr mülkiyetindedir. Bunlara ilişkin telif hakkı ve/veya diğer fikri mülkiyet hakları ilgili kanunlarca korunmakta olup, bu haklar Portal’ı ziyaret eden kullanıcılar tarafından izinsiz kullanılamaz, iktisap edilemez ve değiştirilemez. Bu web sitesinde adı geçen başkaca şirketler ve ürünleri sahiplerinin ticari markalarıdır ve ayrıca fikri mülkiyet hakları kapsamında korunmaktadır.


12.) Herhangi bir Sattim.com.tr Hizmeti'nin içeriğinin kısımlarını açıkça verilmiş yazılı iznimiz olmadan alamaz ve/veya yeniden kullanamazsınız. Açıkça verilmiş yazılı iznimiz olmadan herhangi bir Sattim.com.tr Hizmeti'nin içeriğinin herhangi bir kısmının yeniden kullanımı için herhangi bir veri madenciliği, robot veya benzer veri toplama ve alma aracı kullanamazsınız.


13.) Sattim.com.tr, dilediği zaman bu yasal uyarı sayfasının içeriğini güncelleme yetkisini saklı tutmaktadır ve kullanıcılarına siteye her girişte yasal uyarı sayfasını ziyaret etmelerini tavsiye etmektedir.


14.) Sattim.com.tr Hizmetleri'nin bir parçası olarak, sizi ilgilendirebilecek özellikler, ürünler ve hizmetler önereceğiz, tercihlerinizi tanımlayacağız ve deneyiminizi kişiselleştireceğiz. Bu konu ile ilgili olarak Çerez Politikamızı inceleyiniz.


15.) Sattim.com.tr Portal’ın siber güvenliğinin sağlanması ile ilgili olarak gerekli ve güncel tedbirleri almaktadır. Bunlara ilişkin Kişisel Verilerin Korunması Politikası ve Aydınlatma Metinlerini inceleyiniz.